PGE Ekstraliga Więcej Mocy...

Andrzej Lebiediew i Oskar Bober nowymi zawodnikami Betard Sparty Wrocław!

Zgodnie z naszymi przewidywaniami kontrakt ze Spartą podpisali dziś Andrzej Lebiediew i Oskar Bober. Obaj podpisali długoterminowe umowy. W ten sposób poznaliśmy skład Betard Sparty na nowy sezon. Wrocławianie będą zdecydowanym faworytem rozgrywek. Liderami zespołu podobnie jak w tym sezonie mają być Tai Woffinden i Maciej Janowski

Pierwszym  transferem jest ściągnięcie Andrieja Lebiediewa, który w ostatnich latach reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils. Po udanym sezonie w Nice PLŻ, postanowił podnieść poprzeczkę i spróbować sił w Ekstralidze. – Uważam, że to co miałem zrobić w pierwszej lidze wykonałem w stu procentach. Dwa razy wygrałem ligę z drużyną, a teraz byłem najlepszym jeźdźcem tych rozgrywek pod względem średniej – mówił kilka tygodni temu Łotysz.

Oskar Bober w zeszły roku reprezentował barwy Orła Łódź. We wrocławskiej ekipie ma być wsparciem dla Maksym Drabika. Z naszych informacji wynika, że zawodnik z klubem dogadał się już znacznie wcześniej, a ostatnie rozmowy z działaczami z Torunia i Zielonej Góry raczej nie miały szans na zakończenie się sukcesem.

Dzięki temu transferowi wrocławianie będą mieli zdecydowanie najsilniejszą formacje juniorską w całej PGE Ekstralidze.

Te dwa nowe kontrakty to przemyślany wybór. Wiemy, że mamy mocną drużynę, ale aby się rozwijać musimy prowadzić długofalową politykę kadrową – podkreśla Krystyna  Kloc, prezes zarządu WTS Sparty Wrocław. – Sztab szkoleniowy ma konkretną wizję drużyny. Jestem przekonana, że Andzej to bardzo utalentowany zawodnik. Dla niego starty w najlepszej żużlowej lidze świata będą kolejnym krokiem w karierze. Oskar to ważne uzupełnienie drużyny. Wierzę, że pod okiem Rafała Dobruckiego wykorzysta swój potencjał i będzie się rozwijał – dodaje.

- Jak zawsze mierzymy wysoko. Najbliższy sezon będzie dla nas niezwykle ważny w kontekście powrotu na nowy Stadion Olimpijski. Chcemy walczyć o najwyższe cele sportowe, stąd kolejne wzmocnienia w naszej drużynie – mówi Paweł Kończyk, wiceprezes zarządu WTS Sparty Wrocław.

Źródło: www.przegladsportowy.pl