PGE Ekstraliga Więcej Mocy...

Rohan Tungate nadal zawodnikiem Orzeł Łódź!

Rohan Tungate jest drugim zawodnikiem Orła Łódź w kadrze na sezon 2017 i w akcji #NadlatujeOrzeł. W środę Orzeł ogłosił przedłużenie kontraktu z juniorem Michałem Piosickim. Teraz w kadrze pojawił się drugi zawodnik, który postanowił zostać w Łodzi. Żużlowiec miał propozycje z innych klubów, mi.in. z Włókniarza Częstochowa.

- Orzeł miał u mnie pierwszeństwo jeśli chodzi o wybór klubu na sezon 2017 – podkreśla Tungate. - Dzięki startom w Łodzi stałem się znanym i docenianym zawodnikiem. O takich rzeczach nie można zapominać. Miałem inne propozycje, nawet z Ekstraligi, ale pieniądze nie są najważniejsze – dodaje Australijczyk.

- Gdybym jechał w finale rozgrywek, to byśmy zapewne wygrali z Lokomotivem. Stało się inaczej, ale trzeba patrzeć przed siebie. Chcę z Orłem wygrać ligę w 2017 roku. Tak jak w tym sezonie zrobiłem w Anglii w Sommerset – zapowiada Tungate.

Australijczyk ma już podpisany kontrakt w lidze szwedzkiej. Nie wyklucza, że dołoży do tego jeszcze Danię. Wszystko zależy od terminów, bo najważniejsze dla żużlowca są występy w lidze polskiej. Tunagate chce być także ważnym ogniwem swojej reprezentacji narodowej. - Liczę na miejsce w kadrze. Byłem już do niej powołany na DPŚ,  ale chcę jeździć i zdobywać punkty dla Kangurów, a nie tylko istnieć na papierze. Marzeniem jest start w finale w Lesznie i walka o medal. To będzie dla mnie ważny sezon. Chcę skoncentrować się na przygotowaniu sprzętu i formy od pierwszych startów. Zobaczymy, na co mnie tak naprawdę stać. Zamierzam również być liderem klubu z Łodzi i cieszyć swoją jazdą wspaniałych kibiców – dodaje.

Źródło: www.eSpeedway.pl