PGE Ekstraliga Więcej Mocy...

Czy w 2017 roku będą sędziowskie kontrowersje na szklanym ekranie?

W sezonie 2016 szef sędziów Leszek Demski był stałym gościem Magazynu PGE Ekstraligi w nSport+, gdzie oceniał kontrowersyjne decyzje arbitrów. Po wejściu Marka Wojaczka do GKSŻ to może się zmienić.

Czy w rozgrywkach 2017 nadal będziemy mogli oglądać Leszka Demskiego oceniającego w Magazynie PGE Ekstraligi sędziowskie kontrowersje? Telewizja chce, sam zainteresowany również nie widzi problemu. Decyzja należy jednak do Głównej Komisji Sportu Żużlowego, bo to jej podlega Demski i cała komórka sędziowska. Na razie przewodniczący Piotr Szymański mówi, że żadne decyzje nie zapadły. Wejście Marka Wojaczka w skład GKSŻ na pewno nie jest okolicznością sprzyjającą dalszym występom Demskiego. Dotąd Wojaczek mówił o nich krytycznie.

W sprawie sędziowskich kontrowersji środowisko sędziowskie generalnie jest podzielone. Część arbitrów nie ma pretensji o krytyczne uwagi na antenie i jest jak najbardziej za. Są jednak i tacy, którzy postrzegają temat krytycznie. Mówią, że nie tak to powinno wyglądać. Dowodzą, że lepiej by było, gdyby oceniał ich emerytowany sędzia, a nie ich szef. Patrząc z boku nie ulega wątpliwości, że występy Demskiego mają walor edukacyjny. Nikt też już nie może mówić o zamiataniu poważnych błędów i wpadek pod dywan. Z pewnością jest to lepsze od tego, co mieliśmy w poprzednich latach, kiedy o błędach mówili eksperci, a sędziowie mieli zakaz wypowiadania się dla mediów i nie mogli się odnieść do zarzutów.

Tym co może przeszkodzić w przedłużeniu współpracy Demskiego z nc+ jest pojawienie się Wojaczka w GKSŻ. Nie jest on może zdeklarowanym przeciwnikiem ocen sędziowskich decyzji w telewizji, ale z pewnością można go zaliczyć do grupy, która jest zdania, że tym powinien się zajmować, tak jak w magazynie piłkarskim, były sędzia. Ostateczna decyzja będzie należała do przewodniczącego GKSŻ.

Źródło: www.sportowefakty.pl