PGE Ekstraliga Więcej Mocy...

Poznaliśmy terminarz Nice Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2017

W piątek poznaliśmy terminarz Nice Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2017. Inauguracja rozgrywek zaplanowana jest na 9 kwietnia, a zwycięzcę Nice PLŻ poznamy 17 września.

W pierwszej kolejce najatrakcyjniej zapowiada się mecz w Gdańsku. Jeden z kandydatów do awansu, miejscowe Wybrzeże podejmie mistrzów ligi z minionego sezonu Lokomotiv Daugavpils.

TERMINARZ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW I LIGI

I runda: 9 kwiecień 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - SK Lokomotiv Daugavpils
KŻ Orzeł Łódź - KKŻ Sp. z o.o. Kraków
Unia Tarnów ŻSSA - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Speedway Stal Rzeszów SA - KŻ Victoria Piła

II runda: 16 kwiecień 2017/17 kwiecień 2017

KŻ Victoria Piła - KŻ Orzeł Łódź
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - GKŻ Wybrzeże Gdańsk
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - Unia Tarnów ŻSSA
SK Lokomotiv Daugavpils - Speedway Stal Rzeszów SA 

III runda: 22 kwiecień 2017/23 kwiecień 2017
KŻ Victoria Piła - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
KŻ Orzeł Łódź - GKŻ Wybrzeże Gdańsk
Unia Tarnów ŻSSA - SK Lokomotiv Daugavpils
Speedway Stal Rzeszów SA - KKŻ Sp. z o.o. Kraków

IV runda: 29 kwiecień 2017/30 kwiecień 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów ŻSSA
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - Speedway Stal Rzeszów SA
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - KŻ Victoria Piła
SK Lokomotiv Daugavpils - KŻ Orzeł Łódź

V runda: 7 maj 2017

KŻ Victoria Piła - SK Lokomotiv Daugavpils
KŻ Orzeł Łódź - Unia Tarnów ŻSSA
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - KKŻ Sp. z o.o. Kraków
Speedway Stal Rzeszów SA - GKŻ Wybrzeże Gdańsk

VI runda: 21 maj 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - KKŻ Sp. z o.o. Kraków
KŻ Orzeł Łódź - Speedway Stal Rzeszów SA
Unia Tarnów ŻSSA - KŻ Victoria Piła
SK Lokomotiv Daugavpils - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA

VII runda: 28 maj 2017
KŻ Victoria Piła - GKŻ Wybrzeże Gdańsk
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - KŻ Orzeł Łódź
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - SK Lokomotiv Daugavpils
Speedway Stal Rzeszów SA - Unia Tarnów ŻSSA

VIII runda: 3 czerwiec 2017/4 czerwiec 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - KŻ Victoria Piła
KŻ Orzeł Łódź - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Unia Tarnów ŻSSA - Speedway Stal Rzeszów SA
SK Lokomotiv Daugavpils - KKŻ Sp. z o.o. Kraków

IX runda: 10 czerwiec 2017/11 czerwiec 2017
KŻ Victoria Piła - Unia Tarnów ŻSSA
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - SK Lokomotiv Daugavpils
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - GKŻ Wybrzeże Gdańsk
Speedway Stal Rzeszów SA - KŻ Orzeł Łódź

X runda: 18 czerwiec 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - Speedway Stal Rzeszów SA
Unia Tarnów ŻSSA - KŻ Orzeł Łódź
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
SK Lokomotiv Daugavpils - KŻ Victoria Piła

XI runda: 9 lipiec 2017
KŻ Victoria Piła - KKŻ Sp. z o.o. Kraków
KŻ Orzeł Łódź - SK Lokomotiv Daugavpils
Unia Tarnów ŻSSA - GKŻ Wybrzeże Gdańsk
Speedway Stal Rzeszów SA - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA

XII runda: 16 lipiec 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - KŻ Orzeł Łódź
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - KŻ Victoria Piła
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - Speedway Stal Rzeszów SA
SK Lokomotiv Daugavpils - Unia Tarnów ŻSSA

XIII runda: 30 lipiec 2017
GKŻ Wybrzeże Gdańsk - ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
KŻ Orzeł Łódź - KŻ Victoria Piła
Unia Tarnów ŻSSA - KKŻ Sp. z o.o. Kraków
Speedway Stal Rzeszów SA - SK Lokomotiv Daugavpils

XIV runda: 5 sierpień 2017/6 sierpień 2017

KŻ Victoria Piła - Speedway Stal Rzeszów SA
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA - Unia Tarnów ŻSSA
KKŻ Sp. z o.o. Kraków - KŻ Orzeł Łódź
SK Lokomotiv Daugavpils - GKŻ Wybrzeże Gdańsk

Runda finałowa:
niedziela, 20 sierpień 2017: 1. runda finałowa - Półfinały (4-1, 3-2)
niedziela, 3 wrzesień 2017: 2. runda finałowa - Półfinały, rewanże (1-4, 2-3)
niedziela, 10 wrzesień 2017: 3. runda finałowa - Finał
niedziela, 17 wrzesień 2017: 4. runda finałowa - Finał, rewanże
niedziela, 1 październik 2017: Baraż
niedziela, 8 październik 2017: Baraż, rewanż

Źródło: www.eSpeedway.pl