PGE Ekstraliga Więcej Mocy...

Kluby pierwszej ligi zaakceptowały założenia umowy z Polsatem i sponsorem

Odbyło się spotkanie GKSŻ z przedstawicielami klubów I ligi. Prezesi zaakceptowali założenia nowej umowy telewizyjnej z Polsatem. Komisja dostała zielone światło i może finalizować 3-letni kontrakt ze stacją.

Prezesi klubów I ligi żużlowej są za tym, żeby Główna Komisja Sportu Żużlowego podpisała umowę telewizyjną z Polsatem. Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ, dostał właśnie od nich zielone światło i może finalizować negocjacje.

3-letni kontrakt ze stacją jest szlifowany od ponad miesiąca. Komisja zabiega o to, żeby Polsat pokazywał dwa mecze w każdej kolejce. Jeden z nich miałby być w telewizji otwartej. Działaczom drużyn biorących udział w rozgrywkach odpowiada taka opcja, dlatego bez oporów zaakceptowali założenia przedstawione im przez GKSŻ.

Komisja ma też zgodę klubów na prowadzenie rozmów ze sponsorem tytularnym. Oficjalnie nie wymienia się nazwy żadnej firmy, ale nieoficjalnie wiemy, że chodzi o Nice. Producent automatyki do bram garażowych jest sponsorem I ligi od sezonu 2014. W ciągu 3 lat współpracy Nice wydał ponad 3 miliony złotych na sponsoring ligi.

Źródło: www.sportowefakty.pl